IPL Lazer Lamba Değişimi

IPL lamba değişimi, lazer epilasyon cihazlarının başlıca sorunu haline geldi. Biz de bu sorunlarınızı çözmek için buradayız.

IPL Lambalarının değişimi, yenilenmesi, IPL’in soğutma sistemlerindeki sorunlar için uzman kadromuzla kalıcı ve garantili çözümlerle hizmetinizdeyiz.

ipl lamba değişimi
Lazer epilasyon cihazlarında ipl lamba değişimi işlemi yapılan bazı lamba türleri

IPL Lazer Tedavisi Nedir?

IPL epilasyon terimi, tam olarak ne olduğunu veya nasıl çalıştığını bilen çok az kişi ile düzenli olarak dolaşan bir terim haline geldi. Ülkenin her yerindeki kliniklerde sunulmaktadır ve bazı ev içi IPL cihazları artık sunulan profesyonel tedavilerle rekabet edebilecek kadar gelişmiş hale geldi.

IPL’yi yarı kalıcı bir epilasyon tedavisi olarak adlandırıyoruz, çünkü ilk tedavi süreci vücudunuzun sonunda üreteceği ve daha fazla gelişeceği tüm saç köklerinizi alacaktır. İstemcilerin istenmeyen tüyleri uzak tutmak için genellikle altı ila on iki ayda bir tamamlayıcı tedaviye ihtiyaç duyduklarını gördük!

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri gidermek için güçlü bir lazer veya yoğun darbeli ışık (IPL) kullanan kozmetik bir prosedürdür. Bu ışık kaynağı derideki kıl köklerini ısıtır ve yok eder, bu da kıl büyümesini engeller. Tedavi edilecek ortak alanlar yüz, göğüs, bacaklar, kollar, koltuk altları ve bikini bölgesidir. Bir IPL tedavisinin ilk sonuçlarını görmek sadece bir hafta sürer ve belirli bir seansın nihai sonuçlarını görmek sadece dört ila altı hafta sürer. Daha da iyisi, aradığınız sonuçları elde etmek için yalnızca 20 ila 60 dakikalık üç seansa ihtiyacınız olabilir.

IPL Lazer Nedir?

ipl lazer
IPL yoğun atımlı ışık tedavisidir.

IPL’nin açılımı yoğun atımlı ışık demektir ve ciltteki çeşitli sorunları uyarmak veya tedavi etmek için güçlü ışık darbeleri kullanan bir tür ışık tedavisidir. Bazı insanlar IPL’nin normal lazer olduğunu düşünüyorlar. Fakat aslında IPL, lazer ile bazı benzer özellikleri olsa bile, aynı şey değildir. Fakat, çalışma prensipleri oldukça benzerdir. Her ikisi de kıldaki pigmentasyona doğrudan ışık vererek, saçın büyümesine neden olan hücrelere zarar veren veya onları öldüren bir ısı patlamasına neden olurlar.

IPL’nin etkinliği birçok şeye bağlıdır. Örneğin, beyaz veya açık kahverengi ten üzerinde daha koyu tene göre daha iyi çalışır. Diğer bir faktör, bir sağlık uzmanının işlem sırasında kullandığı ekipman türüdür. Herkes IPL’ye farklı yanıt verir ve çoğu insan, sonuçları fark etmeye başlamadan önce birden fazla tedavi turuna ihtiyaç duyacaktır.

IPL lazer işlemi sırasında kişi bir sıkıştırma hissi hissedebilir. Bazı kişiler bunu, elastik bir bandın deriye “yapışmasına” benzer bir his olarak tanımladılar. Birçok IPL sağlayıcısı, lokal anestezik veya soğutma jeli sunarak insanların bu rahatsızlığın üstesinden gelmesine yardımcı olacaktır. İhtiyaç duyulan seansların uzunluğu ve sayısı, her bireyin tedavi planına bağlı olacaktır. IPL tedavisinin sonuçlarını fark etmenin birkaç hafta kadar sürebileceğini belirtmekte fayda var.

IPL Lazer Nasıl Çalışır?

IPL, pigmentli veya hasarlı cilt hücrelerini veya saç köklerini doğru şekilde hedeflemek ve çıkarmak için ışık enerjisi kullanır. Bir tıp uzmanı, elde taşınan bir cihaz kullanarak, cilde birden fazla dalga boyundaki ışığı hedefleyecektir. Bu ışık derideki hücreleri ısıtır ve onları parçalar. Vücut daha sonra hasarlı dokuyu doğal olarak çıkarır.

IPL, tüylerin % 70 ‘inden kalıcı olarak kurtulmak için yaklaşık 6 seans sürer. Ayrıca IPL’nin büyümüş kıllardaki folikülleri öldürerek çalışma şekli de artık sorun olmayacaktır. Tedaviden önceki gün veya gün tıraş olmak gerektiğinden, tedaviden önce saçınızı uzatmanıza gerek yoktur.

Bir IPL cihazından çıkan ışık kıllardaki pigment tarafından emilir ve ısıya dönüşen bir enerji birikmesine neden olur (güneşli bir günde siyah bir tişört düşünün) kılı aşağı çeker ve yenilerini yapan hücreleri etkisiz hale getirir veya yok eder. Lazerler de bulunan lambaların ömrü dolduğunda IPL lamba değişimi için bir yetkiliden yardım alabilirsiniz.

ipl lamba çeşitleri
Lazer epilasyon cihazlarında, IPL lamba değişimi için kullanılan bazı lamba türleri

IPL Lamba Değişimi

IPL lazer lamba değişimi, çoğu IPL lazer kullanıcısının ihtiyaç duyduğu bir öğedir. Bir noktada kullandığınız IPL lazer cihazınızın lambalarının kullanım süresi dolacaktır ve bir değişim gerekecektir. Bu değişimin ardından IPL lazer cihazınızı tekrar kullanabileceksiniz. Bu değişim sayesinde IPL lazer cihazınızın kullanım ömrü de uzamış olacak.

İngiltere first light lamba
Her marka IPL lamba değişimi ve bakımını yapmaktayız. Lamba değişiminde İngiltere first light lamba kullanıyoruz.

Unutmayın ki, IPL cihazlarında yapılan atışlar belli bir sayıyla sınırlıdır. Kullanım süreciniz arttıkça bu, cihazınızın içerisinde bulunan parçaların da eskimesine neden olacaktır. İlk başta değişim gerektiren parçalar lazer lambalardır. Sizde eğer IPL cihazına sahipseniz ve kullanım sürenizin uzun olmasını istiyorsanız, mutlaka IPL lamba değişimi yaptırmayı düşünün. Bu sayede çok fazla tasarruf elde edeceksiniz!

IPL Lamba Değişimi İçin Neler Yapıyoruz?

IPL Lamba değişimi için, İngiliz First Light marka lamba kullanırız. Ayrıca bu değişim esnasında, aşağıdaki hizmetleri ücretsiz sunuyoruz:

  • Cam tüp değişimi
  • Kavite Reflektör değişimi
  • Kapak değişimi

Her marka IPL lamba değişimini uygun fiyatlar ile profesyonel ekibimiz garantili olarak yapmaktadır. Tüm Türkiye genelinde; IPL lamba değişimi, IPL başlık tamiri ve IPL başlık değişimi servisi hizmeti veriyoruz. Tüm sistem sorunlarınız, arızalarınız ve fiyatlar için bizi aramanız yeterlidir. Lütfen bizimle iletişime geçin !