Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon, 755 nanometre dalga boyu kırmızı bir ışık demeti yayar. Yüksek lazer atışları yaparak kıl kökünü yok eder ve yeni bir tüyün çıkması engeller. Alexandrite lazerlerin kısa darbelerde yüksek enerjili bir ışık demeti üretmesine neden olan Q-anahtarlama moduna ayarlanabilir. Ayrıca lazerlerin en hızlısı olarak kabul edilir ve daha az seansta büyük tüy alanlarını alır. Bu şekilde kalıcı bir sonuç elde edilir. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız, kullanılan lazerin FDA tarafından onaylandığından emin olmanız gerekir.

Etkileri Nelerdir?

Alexandrite lazer epilasyon, 755 nanometrelik daha kısa bir dalga boyunda (kızılötesi dalga boyuna yakın) çalışan en yaygın kullanılan epilasyon lazerlerinden biridir. Bu sebep ile  avantajları şunlardır:

  1. Cilde büyüme aşamasındaki kıl köklerine ulaşacak kadar derine nüfuz eder ve onları yeniden büyümemeleri için devre dışı bırakır.
  2. Açık ten rengine sahip kişilerde güneşte bronzlaşmadıkları sürece çok etkilidir.
  3. Kullandığı nokta boyutu göz önüne alındığında en hızlı lazerlerden biridir ve bu daha geniş vücut bölgelerini de tedavi etmek için uygun olduğu anlamına gelmektedir.
  4. Diğer lazerlerin çıkarmakta zorlandığı daha ince tüylerde etkilidir.
  5. Dinamik soğutma cihazı kullanımı ile oldukça konforlu hale getirilmiştir.
alexandrite lazer vuruşu
Kalıcı epilasyon için vücut bölgesinin anestezisi gerekli değildir, çünkü alexandrite yenilikçi bir soğutma sistemine sahiptir.

 Yan Etkileri Nelerdir?

Alexandrite Lazer epilasyonun, çok koyu tenli olanlar için hipopigmentasyon (lazer ile tedavi edilen lekelerde cilt renginin açılması)yan etkisi vardır. Ancak bu cilt tipleri için alternatif lazer teknikleri mevcuttur. Lazer seansı aldıktan hemen sonra güneşe maruz kalmaktan kaçının. Lazer tedavisinin yapılacağı gün, tedavi edilecek cilt bölgesine losyon veya krem ​​sürmeyin. Aksi taktirde şişme veya morarmaya maruz kalabilirsiniz.

Buz lazer ile farkları nelerdir?

Buz lazer, daha çok koyu renkli ten tipine sahip insanların işini görürken, Alexandrite lazer de ise tam tersi açık renkli ten tipine sahip insanların işini görür.

Buz lazerler ve diode lazerler daha düşük güçte çalışır iken, Alexandrite lazer daha yüksek verimde çalışır.

Alexandrite lazer kaç seansta biter?

Lazer epilasyon birden fazla seans gerektirir (3 ila 6 seans veya daha fazla seans). Seans sayısı, vücudun tedavi edilen bölgesine, cilt rengine, kılların kalınlığına, polikistik yumurtalıklar gibi altta yatan koşullara ve cinsiyete bağlıdır. Klinisyenler genellikle epilasyon için lazer seansları arasında 3 ila 8 hafta beklemeyi önerir. Bölgeye bağlı olarak, cilt tedaviden sonra yaklaşık 6 ila 8 hafta boyunca tamamen temiz ve pürüzsüz kalacaktır; ince tüylerin yeniden çıkmaya başladığı bir sonraki seans zamanıdır.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kalıcı Mı?

Kalıcı tüy azaltma olasılığını en üst düzeye çıkarmak için deneyimli bir uygulayıcıya danışın. Bu sayede cildinize ve kıl tipinize (diğer hususların yanı sıra) dayalı olarak lazer için optimum ayarları belirleyecekler ve cildin güvenliğini, kıl dökülmesinin sadece geçici olmadığını garantilemek için yeterli enerjiyi kullanma ihtiyacı ile dengeleyeceklerdir.

 Alexandrite Lazer Epilasyon İyi Mi?

Alexandrite lazer epilasyon, klinik olarak onaylanmış sonuçlarla etkili, kalıcı tüy azaltma sağlar. Bu lazer sistemi , çok hızlı ve son derece etkili olduğu için piyasada en sık kullanılan lazerdir. Alexandrite (kısaca “Alex”), hızlı lazer darbe tekrarlama oranları ve daha büyük tedavi noktası boyutları sayesinde geniş vücut yüzey alanlarında hızlı tedaviler sağlayabilir. Bir kişinin kılı ne kadar koyu ve ten rengi ne kadar açıksa, görme olasılığı o kadar iyi olur.

alexandrite lazer vuruş
Bir tedavinin ne kadar süreyle gerekli olduğu, cilt tipinin yanı sıra vücut kıllarının yoğunluğuna ve türüne bağlıdır.

Tedaviye Başlamak İçin Yılın En İyi Zamanı Nedir?

Daha önce de belirtildiği gibi, Alexandrite lazer cilt ne kadar açıksa ve tüyler ne kadar koyuysa o kadar etkilidir. Bu nedenle sonbahar ve kış bu tedaviyi almak için en uygun zamanlardır. Genel bir kural olarak, güneşe veya UVA ışınlarına son maruziyetten itibaren bir ay beklenmelidir ve bu sayede vücutta kararma yapmaz. Cildin hala bronzlaştığı bazı durumlarda, daha fazla güvenlik ve etkinlik için birkaç gün beklemek en iyisidir.

Alexandrite Lazer İstenmeyen Tüyleri Tamamen Bitirir Mi?

Alexandrite lazer epilasyon etkilerinin kalıcı epilasyon için etkinliği konusunda birçok klinik çalışma yapılmıştır. Bu çalışma için 25-40 J/cm2 enerji akışlarında 5 pps’ye kadar tekrarlama hızında çalıştırılan 2 msn serbest çalışan darbeli Alexandrite lazer kullanıldı. Bu süreç için yaklaşık 130 hasta çeşitli vücut bölgelerinde tedavi edildi. 1-2 mm büyüme gözlendiğinde tedaviler tekrarlandı. Tedaviler arasındaki aralık 4 hafta ile 3 1/2 ay arasında değişmekte olup, çalışma toplamda 15 ay sürmüştür. Çalışma sonuçları bize şunları gösterdi:

  • İkinci tedaviden önceki ortalama tüy sayısı %35 azaldı
  • Son tedaviden 3 ay sonra ortalama tüy sayısı %88 azaldı

Klinik çalışmanın sonucu, “Alexandrite lazer epilasyon teknolojisinin istenmeyen tüylerin giderilmesinde etkili olduğu ve olumsuz etkiler minimal ve geçici olduğudur.”

Başka bir klinik çalışmada Alexandrite lazer epilasyon için uzun süreli epilasyonda etkinliği konusunda başka bir klinik çalışma yürüttü. 668 hastayı ve toplam 1.009 vücut bölgesini incelediler ve hastaları 8 ½ yıl sonra değerlendirdiler. Vakaların %89’unda tüyün geri çıkmadığını buldular. İnsanların %10’u yeniden tüy büyümesi yaşıyordu ve %1’i cevap vermedi. Birçok vücut bölgesi bikini bölgesinde en etkileyici sonuçlarla denendi (hastaların sadece %5’i yeniden tüy çıktığını bildirdi). Genel olarak çalışma, “Alexandrite lazerlerin uzun süreli tüy azaltma ve hatta kalıcı tüy alma elde etmede etkili olduğu” sonucuna varmıştır.

alexandrite lazer
Burada 755nm dalga boyu kullanılır. Saç kökündeki renk pigmentleri, yayılan demetlenmiş ışığı emer.

Hangi Önlemleri Almalı?

Alexandrite lazerin en güvenli epilasyon seçeneği olması, bizi tedavi öncesi bazı önlemler almaktan muaf tutmaz. Uzman tavsiyesine kulak vermek istenmeyen yan etkileri önleyecektir. Yönergeler az ve basittir:

  • Lazer seansı aldıktan hemen sonra güneşe maruz kalmaktan kaçının.
  • Uzmanları, alınan herhangi bir ilaç hakkında bilgilendirin.
  • Lazer tedavisinin yapılacağı gün, tedavi edilecek cilt bölgesine losyon veya krem ​​sürmeyin.

Cihazlarda bakım neden önemlidir, cihazlarda zamanında yapılan bakım cihazınızın olası arıza çıkartma, fiber lensi bozulması vb sorunlarının  önüne geçmiş olarak  minimuma indirmektir.

Onarılan ve satılan tüm parçalarımız garantilidir. Bizimle iletişime geçiniz..

Follower kaufen YouTube Likes kaufen Insta Follower kaufen YouTube Abonnenten kaufen TikTok Follower kaufen Instagram Likes kaufen TikTok Likes kaufen Deutsche Follower YT Likes kaufen Instagram Views kaufen TikTok Live Zuschauer kaufen Likes kaufen auf Instagram Deutsche Follower kaufen
TikTok Views kaufen Buzzfan