Buz Lazer Başlık

Buz lazer başlık epilasyon teknolojisinde acısız ve soğuk hissiyat vermesi nedeniyle birçok kişinin tercih ettiği bir teknolojidir. Bu etkili bir yöntem mi diye düşünüldüğünde, hiç tereddütsüz uygulanan lazer epilasyonlar içinde en hızlı ve en acısız olanıdır.

Buz Lazer Nedir

buz lazer başlık
Lazer epilasyonda kullanılan jeli cilt ile buz lazer başlık arasındaki sürtünmeyi de azaltır ve böylece kişinin daha az yanma ve acı duymasını sağlar.

Buz lazer, Soprano ICE Platinum cihazı kullanılarak klinikte yapılan epilasyon tedavisidir. Makine, dermisi kademeli olarak kıl folikülünü etkili bir şekilde öldüren ve kıl büyümesini önleyen bir sıcaklığa ısıtır.. (Dermis, derinin epidermis ile deri altı doku arasında bulunan, bağ dokudan oluşan ve vücudu darbelere karşı koruyan katmanıdır.)

Cihazın cilt ile temas eden kısmı, folikülleri hedeflerken cildin yüzeyini rahat tutmak için buz gibi soğuktur bu neden ile her  cilt tipine uygundur ve 4 mevsim yapılabilir .Çok sayıda araştırmaya göre, Soprano buz lazer başlık sistemi, melaninin lazerler tarafından kullanılan ısıya çok daha duyarlı olduğu koyu ten tonları da dahil olmak üzere tüm cilt tipleri için en güvenli lazer epilasyon yöntemidir.

Buz Lazer ve IPL Arasındaki Fark Nedir?

En temel farklar şu şekildedir:

  1. Soğuk uç: Buz lazerde en büyük fark buz lazer başlık faktörüdür. Cilde ilk temas ettiğinde gerçekten çok soğuktur, bu nedenle ısındığını fark etmeniz bile uzun zaman alır.
  2. Jel Uygulanır: Her bölge şeffaf bir jel ile hazırlanır  ve ardından cihaz bölgeye yerleştirilir ve teknisyen tedaviye kadar hızlı hareketlerle cilt üzerinde git gel yaparak cildi lazere hazır hale getirir.
  3. Daha az acı verici: Geleneksel IPL lazer, sıcak bir lastik bantla hafifçe vurulduğunuzu hissedebilir, ancak buz lazeri ile hissettiğiniz asıl şey ısıdır. Çok daha rahat tutulur ve yavaş ısınır.
  4. Çoğu cilt ve kıl tipinde kullanılabilir: Hatta bronzlaşmış cilt bile dahil edilebilir. Önceki lazer türleri optimum tedavi için açık ten ve koyu kılları tercih ederken, Soprano ICE daha derin cilt tonlarında ve daha ince, daha açık renkli kıllarda başarıyla kullanılabilir.

Buz Lazer Başlık Nedir?

Buz lazer baslik
Buz lazer başlık uygulama sırasında cildi uzun süre etkili bir şekilde soğutan teknolojiye sahiptir.

Buz lazer başlık, tedavi sırasında cildi daha uzun süre soğutan soğutma teknolojisine sahiptir. Cilde ilk temas ettiğinde gerçekten çok soğuktur, bu nedenle ısındığını fark etmeniz bile uzun zaman alır. Buz lazerin en önemli farkı başlık faktörüdür. Cihazının başlığındaki soğuk safir uç, uygulama sırasında cildi soğutur ve rahatlatır. Her alan şeffaf bir jel ile hazırlanır (bir tür ultrason gibi) ve ardından cihaz bölgeye yerleştirilir ve teknisyen onu hızlı hareketlerle cilt üzerinde kaydırır.

Peki buz lazer başlık buz tutar mı?

Cevap: Buz lazer başlık kesinlikle buz tutmaz. Safir uç cilt ile temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve lazer başlık ile cildiniz -3°C’ye kadar soğutulur.

Soprano Buz Lazer Epilasyon Nasıl Çalışır?

 

soprano-buz-başlık
Diode (ütüleme) lazer, renkli tüylerin köklerini yakarak kalıcı kıl kaybı sağlayan bir lazer epilasyon türüdür.

-Tek Güçlü Tedavide Birleştirilmiş Üç Dalga Boy

Tek bir dalga boyunda birleştirilen üç farklı dalga boyu ile tüm cilt tiplerinde ve çok çeşitli kıl tiplerinde işe yarayan hızlı bir tedaviye sahip olursunuz.

Bu dalga boyları aynı anda cildin farklı derinliklerine nüfuz eder ve tedavi edilen kıl köklerini çoklu seviyelerde hedefler.

Bu güçlü araç, birçok kişi tarafından bugün piyasadaki en iyi epilasyon lazer teknolojisini temsil ettiği düşünülmektedir.

-Her Şey Kıl Folikülleri Hakkında

Lazer epilasyon, kıl köklerinizi hedef alarak çalışmaktadır. Lazer, bir kök bulur bulmaz ışık enerjisinden ısı enerjisine geçer ve bu da hedeflenen kıl köklerinin tabanını hızla yok eder. Kök öldüğünde, kıl üretme yeteneğini kaybeder. Artık kıl daha sonra kök tabanından düşecektir. Bir lazer patlamasının görüntüsü, patlamaların ve uzay yolculuğunun resimlerini akla getirebilirken, kullandığımız lazerler naziktir ve bu epilasyon yöntemi dramatik olmaktan uzaktır. Tedavinin kendisi rahattır ve tüm personelimiz, sürecin her adımında mümkün olan en iyi deneyimi sağlamaya kendini adamıştır.

-Buz Lazer Tedavinizden Ne Beklemelisiniz?

Kıllarınızı daha önce lazerle aldırmadıysanız ,  iyi haber şu ki bu tedavi, yaygın olarak kullanılan ve çok güvenli ve etkili kabul edilen denenmiş ve gerçek bir yöntemdir. Sonuçlar kişiden kişiye biraz farklılık gösterse de randevuya geldiğinizde neler bekleyebileceğiniz konusunda bir fikir sahibi olmanın yardımcı olabileceğini biliyoruz. Bunu akılda tutarak, kaba bir zaman çizelgesi belirledik, böylece tedavinin nasıl görüneceğini ve faydalarından ne zaman yararlanabileceğinizi bilirsiniz.

Tedavi sürecinizden sonra, sürekli tıraş, ağda ve tüy yolma zorunluluğundan kurtulmanın özgürlüğünün tadını çıkarabileceksiniz. Bir plaj davetine katılmadan önce tıraş olmak için duşa girmek zorunda kalmak yerine, istenmeyen tüylerin çıkması konusunda kendinizi rahat hissetmeden gidebilirsiniz.

Alpha Kozmetik, Lazer epilasyon teknik servis hizmetimizdeki buz lazer başlık; bakım, onarım, yedek parça değişimi için hizmetinizdeyiz. Yeni buz lazer başlık satın almak veya teknik servis hizmetleriniz için Lütfen bizimle iletişime geçebilirsiniz.